FIZJOTERAPIA KRAKÓW - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Kraków Fizjo-Max

WITAMY NA STRONIE

NZOZ KRAKÓW

Przejdź do treści

FIZJOTERAPIA NZOZ KRAKÓW

ZALETY FIZJOTERAPII

Fizjoterapii na ciało oddziałuje się czynnikami fizycznymi, metody mają cel leczniczo profilaktyczny. Do zabiegów fizjoterapii należy m. in. oddziaływanie magnetyczne i pól elektromagnetycznych, elektrostatycznych i światła każdego rodzaju, ultradźwięków i lasera.

W naszym cenniku podane są ceny konsultacji lekarzy fizjoterapeutów w NZOZ Kraków.

Jakie zabiegi oferuje nasza placówka? Zabiegi fizjoterapii dzieli się w zależności od używanego czynnika fizycznego i jego wpływu na organizm pacjenta. Może to być leczenie ultradźwiękami, światłolecznictwo, elektroterapia, laseroterapia, hydroterapia, magnetoterapia, ciepłolecznictwo, leczenie borowiną. Fizjoterapia obejmuje również terapie manualne i różne rodzaje masażu.
INOWACYJNE METODY LECZNICZE
Zabiegi fizjoterapii przynoszą najlepsze efekty, kiedy łączymy kilka odpowiednio dopasowanych terapii. Pamiętając, że jednak żeby nie przeciążać organizmu, więc cały proces powinien być dobrany przez wykwalifikowanego specjalistę i indywidualne cechy organizmu pacjenta.

W przeciwieństwie do części leków, fizjoterapia nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Chory może przystąpić do zabiegów o dowolnej godzinie bez surowych restrykcji. Oczywiście istnieją niewielkie ograniczenia, na przykład po zabiegu powinno się ochłonąć 10 -15 minut, co pozwala organizmowi odpocząć. Po zabiegach fizjoterapii na kręgosłup, pacjent powinien spędzić trochę czasu w pozycji poziomej.

Ile sesji przynosi rezultaty w leczeniu? Średnio leczenie składa się z 5 — 10 sesji. Jeśli pacjent ma ostrą fazę choroby, fizjoterapeuta może zalecić do 20 sesji! Średnia czas trwania zabiegu trwa od 10 do 30 minut. Do przeprowadzenia zabiegów używany jest specjalnie wyposażony gabinet fizjoterapii.
Spis zabiegów
Zabieg jonoforeza
Zabieg prądem diadynamicznym
Zabieg prądem TRABERTA
Zabieg elektrostymulacja dwubiegunowej
Zabieg krioterapii w komorze
Zabieg ultradźwiękami
Zabieg galwanizacji
Zabieg prądem TENS
Zabieg elektrostymulacji jednobiegunowej
Zabieg krioterapii miejscowej
Zabieg polem magnetycznym
Zabieg fonoforezy
Wróć do spisu treści